Mam prawie 20 lat, 167 cm wzrostu i ważę 44 kg. Ile mogę dziennie zjeść kalorii, aby utrzymać wagę?

Witam! Mam prawie 20 lat, 167 cm wzrostu i ważę 44 kg. Prowadzę normalny tryb życia, nie uprawiam sportu, czasem jeżdżę na rolkach i dużo chodzę. W roku akademickim będę miała raz w tygodniu w-f, oprócz tego prawie całe dnie będę spędzać na uczelni. Moje pytanie, ile mogę dziennie zjeść kalorii, aby utrzymać wagę? Jakie jest moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam,

Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne możesz wyliczyć łatwo ze wzoru Harrisa Benedicta. Uwzględnia on masę ciała, wiek, płeć oraz wzrost. Dzięki temu możesz obliczyć podstawowe zapotrzebowanie energetyczne, które u Ciebie wynosi 1300 kcal, do tego trzeba uwzględnić poziom aktywności fizycznej, czyli Twoje całkowite dzienne zapotrzebowanie to około 1800 kcal. Nie powinnaś spożywać ich mniej, ponieważ Twoja obecna masa ciała świadczy o dużej niedowadze.

Myślę, że powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i nie myśleć tak bardzo o kaloryczności Twoich posiłków. Jeśli Twoje nawyki będą zdrowe, a produkty pełnowartościowe, to nie przybierzesz na masie ciała, a będziesz zdrowa i pełna sił. Dlatego proponuję Ci zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam