Mam problem. 16 lat. Nadwagę i chorobę, pomóżcie

Nazywam się Kasia, mam 16 lat ważę 68 kg, mam 171 cm. Trenuje taekwon-do... jakoś ostatnio i tak nie chodzę na treningi. Powód. Po prostu mi się nie chce. Nudzi mnie to, a chodzę już 10 lat. Już parę razy próbowałam się odchudzać, najczęściej była to głodówka kilkudniowa dająca efekty, ale tylko na chwile. Mój tato jest otyły. Ma to po swoim ojcu. Mam zespól policystycznych jajników (tylko prawy). Myślałam, że przez to przytyłam aż tyle. W ciągu roku ponad 10 kg, a nie jem bardzo dużo. Nie widzę różnicy w odżywianiu się, patrząc na ten rok, a zeszły. Biorę leki. Zazwyczaj rano przed szkołą nie jadam nic. W szkole bułkę, tymbarka. Wracam do domu, szybki obiad, a potem to już leci, jeśli mam ochotę to podchodzę do lodówki. Prosiłabym o pomoc, jak mogę walczyć z moja nadwaga? :( Z góry dziękuję :)
16 LAT ponad rok temu

Witam Kasiu,

Tak naprawdę z Twojego BMI odniesionego do siatki centylowej wynika, iż nie masz nadwagi.
Twoja masa ciała mieści się w normie.
Fakt, iż trenujesz od dłuższego czasu, mógł wpłynąć na zwiększenie zawartości tkanki mięśniowej, a ta jest cięższa od tk. tłuszczowej.
Dodatkowo przez ostatni rok prawdopodobnie urosłaś, co także mogło przyczynić się do zwiększenia masy ciała.
Nie przejmuj się tak bardzo sylwetką, tylko odżywiaj zdrowo i ruszaj się jak najwięcej.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
O zasadach żywienia w PCOS pisałam już w odpowiedziach na podobne pytania na łamach serwisu.
Generalnie powinnaś unikać cukrów prostych (cukier, słodycze, słodkie wypieki) i wybierać produkty na bazie węglowodanów złożonych: warzywa, pełnoziarniste pieczywo, gruboziarniste kasze, brązowy ryż.
Podstawowym błędem są zbyt długie przerwy między posiłkami.
Najlepiej żebyś zjadała 5 posiłków, każdy w odstępie ok. 3 godzinnym.
Nie wychodź do szkoły bez śniadania.
Pozdrawiam