Jak obliczyć dzień zapłodnienia, by dowiedzieć się kto jest ojcem dziecka?

Mam problem. 17 października miałam robione USG i wyszło, że jestem w 7 i 4 dni w ciąży. Kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę. Chciałabym znać przybliżoną datę poczęcia, bo nie jestem pewna kto jest ojcem.

Witam serdecznie! Na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż ustalenie ojcostwa na podstawie badania USG oraz daty ostatniej miesiączki nie jest wiarygodne. Wyliczenia, których możemy dokonać mają charakter przybliżony. W przypadkach wątpliwych wskazane jest wykonanie badania DNA. Przyjmując, że ciąża rozwija się podręcznikowo a badanie zostało wykonane idealnie (dopuszcza się 7-dniowe odchylenie między badaniem USG a datą ostatniej miesiączki) ostatnią miesiączkę miała Pani 1 września. Przy założeniu, że Pani cykle są regularne i trwają zawsze 28 dni, owulacja miała miejsce 12-18 września. Najpewniej miała ona miejsce 14 września. Przy takim założeniu wszystkie stosunki mające miejsce między 8 a 14 września mogły zakończyć się zapłodnieniem. Pozdrawiam