Mam problem z dużą wagą po ciąży!

Witam, mam 25 lat, 164 wzrostu, moja waga to 95 kg. Obecnie jestem w domu z dziećmi. Mam problem z nadwagą po urodzeniu dwójki dzieci, a chciałabym co najmniej zrzucić 25 kg. Mam duży brzuch, uda i pośladki. Nie mam dość silnej woli, aby stosować drastycznej diety, mam geny z nadwagą. Zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jadam przeważnie 3 posiłki dziennie! Nie choruję! Ale nie potrafię sobie z wagą poradzić, chcę być atrakcyjna dla męża, a moja waga stale rośnie!
25 LAT ponad rok temu

Witam,

Wiele kobiet po przebytej ciąży zmaga się z nadmiernymi kilogramami. Im jest ich więcej tym niższą mamy motywację, do stosowania diet. To błąd! Dieta nie powinna wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami i niesmacznymi posiłkami. Pani BMI wynosi 35, oznacza to otyłość. Powinna Pani stracić kilka kilogramów (około 20 kg). Jednak na to potrzeba czasu i wysiłku, a przede wszystkim motywacji i wsparcia osób trzecich.

Radzę skonsultować się z dietetykiem, który przeanalizuje Pani dotychczasowy jadłospis, wskaże błędy i ustali indywidualny i najodpowiedniejszy dla Pani jadłospis.

Z mojej strony proponuję aktywność fizyczną i wprowadzenie zasad zdrowego żywienia.
Posiłki powinny być spożywane często, co 3-4 godziny. Muszą być one lekkie i małe objętościowo. Powinna Pani spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Między posiłkami nie można podjadać. Posiłki powinno się jeść powoli, aby organizm mógł się nasycić. Proszę zwrócić uwagę na nie przejadanie się. Powinna Pani pamiętać o śniadaniu, które przyspiesza tempo metabolizmu na cały dzień, poprawa koncentrację i pamięć.

Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Proszę unikać takich produktów jak: fast- foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciast, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Powinno się pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Proszę unikać słodkich i gazowanych napoi.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, zalecam 30 minut dziennie sportu. Może być to zwykły szybki spacer, a w miarę treningów wprowadzenie trudniejszych ćwiczeń./ Proponuję tez ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl. Proszę zapisać się z mężem na basen czy wspólnie jeździć na rowerze.

Powodzenia!