Mam problem z moją mamą

Od jakiś dwóch lat moja mama dziwnie się zachowuje. W ciągu dnia jest pełna energii, wesoła, wszędzie jest jej pełno. Wieczorem zaś jest zupełnie inna cicha tak jakby nieobecna, trzeba do niej powtarzać kilka razy coś, bo nie dochodzi do niej co się mówi. Zachowuje się tak jakby nie panowała nad swoimi ruchami, np. ciągle się wierci i rusza palcami u stóp (nie robi tak w dzień). Nie potrafi nawet odpowiadać na najprostsze pytania, tak jakby nie rozumiała co się do niej mówi, plącze się jej język i ma tak jakby rozbiegane oczy i ciągle je mruży, chodzi bardzo ciężko i tak jakby była pijana. Bardzo się martwiej z tatą, że bierze jakieś leki ale ona mówi, że to jest przez leki na nadciśnienie. Czy to jest naprawdę wina tych leków czy może jakaś choroba psychiczna?

Witam!

Twoja mama dziwnie zachowuje się wieczorami i tłumaczy ten stan braniem leków. Warto od niej dowiedzieć się, co się z nią dzieje. Ona sama najlepiej może Wam to opisać. Porozmawiaj najpierw na ten temat z tatą. Wspólnie porozmawiajcie z mamą o jej problemach. Może dręczą ją poważniejsze trudności niż nadciśnienie, ale nie miała do tej pory odwagi Wam o tym powiedzieć. Mamy często nie chcą martwić reszty domowników swoim stanem zdrowia i samotnie stawiają czoła przeciwnościom. Jednak wsparcie rodziny może pomóc w rozwiązywaniu trudności. Dlatego Wasze zainteresowanie może jej pomóc w radzeniu sobie z tym, co się z nią dzieje oraz opowiedzeniu Wam o swojej sytuacji. Warto mamę zapytać o to, co teraz czuje, czego się boi i co jej dolega. Poważne potraktowanie jej problemu, a z drugiej strony akceptacja jej oraz jej problemów mogą być dla całej rodziny możliwością poradzenia sobie z tą sytuacją.

Pozdrawiam