Mam problem z przytyciem oraz cellulitem na brzuchu, mimo że jestem chuda. Jak sobie z tym poradzić?

Mam 21 lat, 167 cm i ważę 49 kg (niedowaga). Od dwóch lat prowadzę siedzący tryb życia. Postanowiłam ćwiczyć w domu, lecz ciężko o regularność i mobilizację. Od jutra postanowiłam uczęszczać na fitness 2 razy w tygodniu, jednak obawiam, się, że to za mało i planuję oprócz tego zmobilizować się do niewielkich ćwiczeń w domu, typu rozciąganie, ćwiczenia na pośladki, brzuch, hula-hop z masażem. Mam nadzieję, że to pomoże mi ujędrnić pupę i brzuch oraz pozbyć się cellulitu. Uważacie, że to dobry pomysł? Poza tym nie bardzo wiem, jak jeszcze mogę pozbyć się cellulitu, który jeszcze nie jest tak bardzo widoczny, ale wolę już zacząć nad nim pracować, szybciej się pozbędę, zanim zacznie się coraz bardziej rozwijać. Ale jak pogodzić fakt, że chciałabym troszkę przytyć? Powinnam unikać fast foodów, smażonego, słodyczy? Czy to wszystko wystarczy mi, bym osiągnęła cel? Proszę o odpowiedź. Dziękuję bardzo!
21 LAT ponad rok temu

Witam,
obecność cellulitu nie zależy od naszej masy ciała i nawet bardzo szczupłe osoby jak Pani mogą mieć z nim problem. Przyczyn cellulitu jest wiele - od podłoża hormonalnego, przez kumulowanie się produktów metabolizmu w komórkach tłuszczowych, aż po zaburzenia mikrokrążenia, które sprzyjają gromadzeniu się substancji toksycznych w organizmie.
Powodem są między innymi ciąża, stres, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, brak wysiłku fizycznego jak również niewłaściwa dieta. Najważniejsze zasady diety w kuracji antycellulitowej:
- unikaj produktów typu fast-food,
- unikaj ciast, słodyczy, napoi gazowanych (produktów bogatych w cukry proste),
- unikaj alkoholu oraz papierosów,
- smażenie zastąp pieczeniem, gotowaniem, duszeniem,
- spożywaj jak najwięcej warzyw,
- spożywaj owoce, zwłaszcza cytrusowe oraz leśne,
- sól zastąp ziołami oraz innymi przyprawami,
- pij wodę niesmakową,
- spożywaj produkty bogate w węglowodany złożone (chleb pełnoziarnisty, razowy, kasze gruboziarniste, makarony razowe, ziarna zbóż, kiełki zbóż),
- zastąp produkty bogate w tłuszcze zwierzęce, roślinnymi (nasiona, oleje roślinne, miękkie margaryny),
- spożywaj produkty łatwostrawne,
- dbaj o różnorodność produktów,
- spożywaj posiłki regularnie, w małych ilościach.
Jednocześnie mając niedowagę spróbuj spożywać więcej owoców, koktajli owocowo-mlecznych z dodatkiem orzechów i nasion, olejów roślinnych dodawanych do sałatek, surówek, awokado i innych zdrowych produktów o wysokiej wartości odżywczej.
Pamiętaj, że intensywny wysiłek fizyczny nie jest u Ciebie polecany ze względu na niedowagę. Jednak utrata cellulitu wymaga aktywności fizycznej. Proponuję zatem, abyś zaczęła chodzić na basen, gdzie też często znajduje się jacuzzi czy bicze wodne, które powodują lepsze ukrwienie organizmu, a tym samym pomagają zredukować cellulit.
Dodatkowo przeczytaj artykuły dotyczące niedowagi http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie
Pozdrawiam