Mam problem z wysokim poziomem prolaktyny ;( Proszę o pomoc

Witam, mam 25 lat, około 158 cm wzrostu i ważę 43 kg, nie mam dzieci i mam duży problem zdrowotny. Chodzi o to, że mam wysoki poziom prolaktyny - 39,8% ;( mój lekarz w Polsce przepisał mi tabletki "b****" ale zaraz po pierwszej straciłam przytomność i po miesiącu ich brania wcale nie było lepiej- choć jeśli chodzi o poziom prolaktyny, to nieznacznie się obniżył. Przestałam więc brać te tabletki i dał mi na uregulowanie miesiączki tabletki antykoncepcyjne - ale je przestałam brać, bo znajoma mi powiedziała, że one podnoszą tylko poziom prolaktyny. Obecnie jestem w UK i poszłam do miejscowego lekarza, który zrobił m badania odnośnie mojej tarczycy - okazało się, że jest w normie (jak byłam dzieckiem, to leczyłam się i brałam leki). Powiedział mi, że wyśle mnie do szpitala na badania i jestem tym przerażona. A lekarz w Polsce powiedział mi, że to jeszcze nie guz, bo żeby mieć guza, to poziom prolaktyny wynosiłby około 80%. Jestem zrozpaczona, proszę o pomoc. I o jakiego guza chodzi mojemu lekarzowi - o nowotwór? Naprawdę proszę o pomoc ;(
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ważne byłoby ponowne oznaczenie poziomu prolaktyny. Niezwykle istotny jest sposób wykonania badania. Badanie najlepiej robić rano, między godziną 8 a 12, po przespanej nocy i na czczo. Dzień wcześniej nie należy współżyć, jeść obfitej kolacji, ani zbytnio się wysilać (ćwiczyć).
Przy poziomach hormonów tarczycy w normie, rzeczywiście izolowane podwyższone wartości PRL spotyka się w chorobie rozrostowej przysadki (która odpowiada za produkcję PRL)- gruczolaku przysadki- łagodnego przerostu.
Ważne jest wówczas wykonanie rezonansu magnetycznego bądź tomografii komputerowej przysadki.