Mam problem ze schudnięciem. W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy?

Mam 14 lat. Mam 161 cm wzrostu i ważę 60 kg. Ostatnio przestałam ćwiczyć. Próbowałam się odchudzać tylko wykonując jakieś ćwiczenia, ale nic to nigdy nie dało, więc przestałam. W mojej rodzinie tylko jedna osoba ma nadwagę. Nie byłam u lekarza żadnego, żeby mi pomógł. Wszyscy zawsze mówią, że wyglądam dobrze, ale żadne ciuchy na mnie nie pasują, czuję się w nich gruba i tyle. Nie chcę się zaakceptować w tym stanie. MUSZĘ schudnąć. Częściej jadam wieczorem, za dnia prawie w ogóle. Nie mam na nic uczulenia, zawsze tylko dostaję bóli brzucha od mleka Łaciate, piję takie z zawarością 3,2 % tłuszczu. Nienawidzę swojego ogromnego brzucha i grubych ud, dużej pupy, boczków. Nie wiem, co robić. Nie potrafię stale tylko ćwiczyć. Kiedyś trenowałam, ale potem zmieniłam szkołę na zwykłą i zaczął się mój problem. Chciałabym nosić obcisłe bluzeczki, ale nie mogę. Proszę napiszcie mi jakiś rozkład dnia, posiłki i zestaw ćwiczeń, bo sama nie potrafię, za szybko rezygnuję. Pomożecie mi? Proszę o szybką odpowiedź. Niedługo szkoła, a ja nie chciałabym znowu się ukrywać :(
14 LAT ponad rok temu

Witam.

Same ćwiczenia bez odpowiednich nawyków żywieniowych nic nie zmienią. Popełniasz podstawowy błąd, który skutecznie uniemożliwia utratę kilogramów - jesz nieregularnie. Unikanie posiłków w ciągu dnia, a potem objadanie się na wieczór jest ogromnym błędem, który popełnia wiele osób borykających się z nadwagą i otyłością. Przede wszystkim zacznij więc jeść regularnie, 4-5 posiłków dziennie, o stałych porach i w małych ilościach - 3 posiłki większe i 2 przekąski. Do tego unikaj produktów tłustych i niezdrowych (fast-foodów, chipsów, słodyczy, napojów gazowanych, nektarów i napojów słodzonych, tłustych produktów mlecznych i mięsa. Zwiększ natomiast ilość warzyw i produktów pełnoziarnistych w swojej diecie. Tłusty nabiał i produkty mięsne zastąp chudymi produktami mlecznymi, mięsem drobiowym, chudymi kawałkami mięsa czerwonego i rybami.

Więcej dowiesz się z artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Nie rezygnuj również z ćwiczeń, które dodatkowo przyspieszą efekt utraty zbędnej masy ciała i przyspieszą metabolizm. Codziennie bądź aktywna minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, czy zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam