Mam problem ze skupieniem wzroku

Mam 21 lat, ostatnio musiałem dłużej posiedzieć nad książkami i komputerem przez jakiś miesiąc. Teraz od kilku dni mam problem ze skupieniem wzroku na jednym przedmiocie. Po około sekundzie po prostu się lekko rozmazuje, obraz jest nieostry. Również gdy cos się porusza to wzrok traci ostrość, np. jak przesuwają się slajdy. Przez te kilka dni oczy również stały się bardzo światłoczułe. Ogólnie jest to bardzo dziwne uczucie, jak wchodzę z jasnego pomieszczenia do ciemnego to wszystko mnie tak jakby przytłacza. Czy jest to trwałe uszkodzenie? Nie noszę okularów obecnie, choć nosiłem je w podstawówce przez kilka lat.
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Proponowałabym wykonanie badania refrakcji, gdyż możliwe jest iż po tak intensywnym wysiłku wzrokowym ujawnił się u Pana astygmatyzm. Podczas kolejnego takiego maratonu naukowego proponowałabym również krople nawilżające bez konserwantów.

Pozdrawiam serdecznie.