Problemy ze snem

Mam 45 lat. Moje problemy ze snem rozpoczęły się trzy lata temu. Bywały okresy, że nie spałam tydzień. Wstawałam w nocy, kiedy nie udało mi się zasnąć i coś tam w domu robiłam, ale zmęczenie moje było po takich okresach tak duże, że psychicznie zaczęłam mieć problemy sama ze sobą a problemy ze snem wciąż nie ustawały. Rozmawiałam z lekarzem i nawet nic nie musiałam dużo mówić, od razu przepisał mi Stilnox. I w końcu przespałam noc. Od tamtej pory ten lek był dla mnie najważniejszy. Bałam się jednak uzależnienia i czasami nie brałam go, ale skutki natychmiast były podobne i problemy ze snem wróciły. Budziłam się po dwóch godzinach i dalej szwendałam się po domu. Czasami jak nadużyłam alkoholu, to też mi się dobrze spało, ale to też nie było rozwiązanie. Poszłam znowu do lekarza i zmienił mi lekarstwa na nitrazepam GSK. Nie podoba mi się ten lek, bo bardzo długo i tak nie mogę zasnąć. W końcu to się udaje, ale męczę się trochę. Mój problem polega również i na tym, że ja panicznie boję się bezsenności. Nie chcę być non stop na lekach. Działanie leku jest doraźne i nie powinno trwać tak długo. Wiele przeczytałam na ten temat i jestem świadoma, ale nie wiem, jak mam z tego się wyleczyć.

Ważne jest, żeby się Pani zapoznała ze wszystkimi zasadami prawidłowej higieny snu oraz wprowadziła taktykę stosowania leku jako zabezpieczenia. Lekarstwo silnie działające powinno leżeć na nocnej półce i być gotowe do użycia jeśli zajdzie potrzeba. Czyli jeśli stosuje Pani wszystkie zasady higieny snu to sen powinien przyjść ale nie boi się Pani, że nie przyjdzie bo "w razie czego" lek jest pod ręką. Takie nastawienie bardzo pomaga wielu pacjentom ograniczyć ilość zażywanych leków.