Mam problem ze spaniem

Dzień dobry! Nie wiem od czego zacząć. Dużo czytałem na temat: depresji, schizofrenii, nerwic, praktycznie wszystko na temat chorób. Mam problem ze spaniem, śpię czasami po 1 h do 3 h. Problem ten zaczął się jakiś czas temu, a może był od urodzenia. Sam nie wiem co o tym "myśleć". Na pewno mam problem ze spaniem, kupuję sobie Persen, Kalms, czasami Xanax, po którym mogę się wyspać, ale po nim mam czapę, więc stronię od niego. Dużo się pocę, nawet przy minimalnym wysiłku. Strasznie się zamknąłem w sobie.

Mam czasami lęki, a najgorsze co mnie spotyka od 2 lat to taka wkrętka, jakbym był gejem i chciał komuś zrobić laskę. Normalnie tylko zakopać się pod ziemię, bo to widać po twarzy! Najgorsze jest to, że nie wiem, co dalej będzie! Nie chciałbym się tu użalać nad sobą itd., ale czasami potrzebuję z kimś pogadać, ale nikomu tak naprawdę nie można zaufać z otoczenia! Mam taką książkę "Zmień swój mózg" Daniela G. Amena i tam wyczytałem, że lewa półkula mózgu jest odpowiedzialna za depresję. Mam, czuję, że w moim przypadku lewa półkula mózgu jest jak g****, które wszystko zalewa.

Kiedy byłem młodym chłopkiem, miałem problem z tą częścią głowy. Jakieś bóle, miałem zapis EEG po lewej stronie mózgowej. Poza tym uważam, że emocjonalnie jestem dziwny. Ponieważ wychowywała mnie matka z babką i w jakiś sposób mam problem z kobietami. Nie potrafię się związać emocjonalnie. Mam problem ze snem, poty i piski w głowie czy tam szumy, jakby głos kobiecy (świr?)!!!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisuje Pan problemy ze snem w postaci bezsenności, wzmożoną potliwość, izolowanie się, stany lękowe (być może z tym związana jest wzmożona potliwość), piski i szumy słyszane w głowie. Z pewnością nie jest Pan „świrem”, mogą być to jednak objawy poważnej choroby, niekoniecznie o podłożu psychicznym. Objawy te mogą być wynikiem choroby neurologicznej, np. padaczki, mogą także być związane z chorobami o podłożu psychicznym, np. z zakresu zaburzeń nerwicowych. Konieczne jest także wykluczenie stanów psychotycznych.

W każdym z tych przypadków, oczekiwanie na rozwój sytuacji jest kompletnie bezcelowe. Wymaga Pan badania psychiatrycznego (rozmowy z lekarzem psychiatrą), a jeżeli będzie to konieczne, dalszych badań (obrazowych głowy, powtórzenia badania EEG i innych) lub skierowania na konsultację neurologiczną... Zachęcam gorąco do wybrania się na wizytę do lekarza psychiatry. Nie ma na co czekać.

Pozdrawiam i namawiam do kontaktu z lekarzem.