Mam problem ze stopami!

Mam problem z poceniem się stóp! Po pracy dużo trenuję na siłowni i pływam na basenie, ponieważ lubię być aktywny fizycznie. Niestety, po każdym treningu moje stopy są strasznie spocone i bardzo śmierdzą - przez to staję się mniej atrakcyjny dla płci przeciwnej. Kiedy wieczorem wracam do domu i umyję stopy, ten zapach znika, lecz gdy rano parę godzin pochodzę w tych samych butach, znowu pojawia się ten problem. Zaznaczam, że zmieniam skarpety codziennie. Wstydzę się tego zapachu skarpet, ale nie mam na to wpływu. Trener na siłowni powiedział mi, że to normalne... I mam jeszcze jedno pytanie: czy chodzenie bosymi stopami po szatni może mieć na to jakiś wpływ? Bo w końcu wiele innych mężczyzn chodzi też tam boso? Z góry dziękuję za odpowiedź...
ponad rok temu

Witam!

U Pana najprawdopodobniej wystąpiły dwa problemy: nadmierna potliwość oraz grzybica. Do tego - nadmierna potliwość sprzyja grzybicy, a grzybica może objawiać się brzydkim zapachem. Chodzenie gołymi stopami po siłowni sprzyja infekcji grzybiczej! Proszę koniecznie tego unikać! Tak samo - pod prysznicem na basenie lub siłowni należy używać klapek kąpielowych!

Powinien Pan udać się do lekarza - jeśli wystąpiła u Pana grzybica stóp, należy rozpocząć leczenie. Proszę zapytać lekarza o preparaty zmniejszające potliwość stóp (informację może Pan uzyskać także w aptece). Po zakończeniu leczenia grzybicy stóp (może trwać dość długo, proszę uzbroić się w cierpliwość) należy stosować profilaktycznie preparaty przeciwgrzybicze, np. w aerozolu po każdej wizycie na siłowni. Podczas leczenia grzybicy najlepiej pozbyć się starego obuwia, które może być zainfekowane grzybem.

Pozdrawiam!