Mam problemy z erekcją

Witam. Mam 40 lat. Jestem żonaty od lat 20 i nigdy nie miałem żadnych problemów z erekcją, wręcz przeciwnie. Trzy miesiące temu poznałem kobietę. Dla niej rzuciłem papierosy, a paliłem bardzo długo. Nie palę już trzy miesiące. Problem pojawił się po próbie pierwszego zbliżenia. Niestety. Po kilku nieudanych próbach zdecydowałem się na wizytę u urologa. Lekarz przeprowadził ze mną wywiad zdrowotny i przepisał leki. Zażywam preparat W**** 1 tabl./dziennie i dodatkowo przed stosunkiem M**** 50 mg. Mam też receptę na 100 mg. Raz zażyłem M*** i, powiem szczerze, efekt nie był zadowalający. 10 lat temu miałem podobną sytuację, nowa kobieta i nici z seksu. Proszę mi pomóc. Być może problem jest w mojej podświadomości, a nie we mnie. Gdzie mam szukać porady? Czy jestem jeszcze w stanie normalnie cieszyć się z seksu?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

leczenie, które Panu przepisano, pod względem urologicznym jest bardzo dobre. Podobne leczenie przepisuje się, gdy zdiagnozuje się zaburzenia potencji na tle psychogennym w celu tzw. przełamania się. Proszę nie wahać się używać leków pobudzających erekcję. Z czasem przestaną być potrzebne. Należy jednak pamiętać, że leki te nie powodują automatycznej erekcji - konieczne jest pobudzenie seksualne. Dlatego nie należy po zażyciu tabletki rozmyślać, czy zadziała, czemu jeszcze nie działa, itp., tylko dać ponieść się emocjom, skupić się na przyjemności ze zbliżenia. Oczywiście zawsze może się okazać, że leczenie to nie przyniesie żadnego efektu. Będzie musiał Pan wtedy wrócić do urologa i wykonać głębszą diagnostykę przyczyn zaburzeń potencji.