Mam pytanie, czy to ciąża?

Dzień dobry!
Chciałam się zapytać czy to może ciąża? Przez 2 tygodnie bolało mnie pod pachami i boki piersi teraz już mnie nie bolą, ale mam nabrzmiałe piersi, brzuch mam napuchnięty. Temperaturę mam 37 cały czas, piję 4 kupki herbaty na dzień i latam co chwilę siusiu, i często puszczam bączki.

Za tydzień mam dostać okres, 8 kwietnia i nie wiem czy już mogę zrobić test ciążowy, bo już nie mogę się doczekać 2 kreseczek. Czy mogę już zrobić test, czy jednak poczekać ten tydzień do czasu kiedy mam dostać okres?
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję bardzo! Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test ciążowy najlepiej przeprowadzić w dniu spodziewanej miesiączki, a w razie negatywnego wyniku i braku miesiączki powtórzyć po tygodniu. Do testu należy używać porannego moczu, w którym stężenie hormonów jest najwyższe. Objawy ciąży często są sprawą bardzo indywidualną.
Polecam artykuł na naszym serwisie: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam serdecznie!