Jak leczyć zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej?

Mam pytanie, w ubiegłym roku pojawił sie u mnie problem drętwienia małego i serdecznego palca w obu dłoniach zawsze podczas snu. Zrobiłam zdjęcie RTG, które niewiele wykazało. Lekarz neurolog zalecił mi stosowanie kilku ćwiczeń rozluźniających mięśnie. Z czasem to drętwienie ustało. Natomiast od ok. dwóch miesięcy boli mnie prawa ręka w górnej części. Ból nasila się w nocy ok. 4 rano i po zmianie pozycji ból mija. Zrobiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego, który wykazał zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Na poziomie c5 c6 widoczna jest szeroka tylna pośrodkowa wypuklina krążka m/k z cechami ucisku worka oponowego i redukcja przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego. Rdzeń szyjny nie uciśnięty o prawidłowej intensywności sygnału. Chcę wiedzieć jak poważny to jest problem jak wygląda leczenie i czy leczenie manualne /osteopata/ jest wskazane. Dziękuję.

Witam! Przedstawione przez Panią objawy mogą wynikać z opisanego w badaniu ucisku korzeni nerwowych wychodzących z kręgosłupa szyjnego. W sytuacji tej wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna - ważna jest osobista ocena obrazu połączona z badaniem przedmiotowym. Dopiero po dokładnie przeprowadzonym badaniu zawierającym powyższe elementy lekarz przedstawi możliwe w tej sytuacji metody leczenia łącznie z wynikającymi z nich korzyściami i możliwymi powikłaniami. Decyzja o wyborze najlepszej dla Pani metody powinna zostać podjęta wspólnie z lekarzem-przy czym warto zasięgnąć opinii drugiego niezależnego specjalisty neurochirurga, gdyż zdania wśród środowiska na temat preferowanych metod są również podzielone. Pozdrawiam