Mam pyzatą twarz - czy to już tak zostanie?

Mam 12 lat i ważę 40 kg, mam 152 cm wzrostu. Niby mam brzuch chudy, ale mam bardzo pyzatą twarz i bardzo grube nogi. Jak byłam mała, również miałam pyzatą twarz. Czy to mi tak zostanie? Proszę o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja aktualna masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje niezbędnej ilości energii i składników odżywczych, dlatego nadmierne ograniczanie pożywienia może spowodować zahamowanie rozwoju i wzrostu. Twoja twarz jest okrągła, ale nie powinnaś się tym przejmować, taki masz po prostu jej kształt. Utrata masy ciała nic tu nie da.

Jeśli chodzi o nogi wykonuj ćwiczenia, dzięki temu je wysmuklisz. Proponuję jazdę na rowerze, rolkach, jogging czy ćwiczenia do wykonywania w domu, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam