Mam silne skrzywienie kręgosłupa - jak stracić zbędne kilogramy oraz wyprostować kolana?

Witam! Mam 15 lat i dość poważny problem związany z moją sylwetką. Ważę 63 kg przy wzroście 165 cm. Nie jest to wprawdzie nadwaga, jednak moje uda i łydki są zbyt masywne. Natomiast brzuch jest szczupły i umięśniony, przez co wygląda to nieproporcjonalnie. Dodam jeszcze, że mam dość znaczną skoliozę i koślawe kolana. W szkole jestem z tego powodu wyśmiewana i czuje się źle nawet w luźnych ubraniach. Ponadto na nogach pojawiło się strasznie dużo rozstępów, są one fioletowe. Jeśli chodzi o odżywianie się, mam niestety słabość do słodyczy oraz gazowanych napojów. Dość często też mam napady obżarstwa, a zaraz potem ogromne wyrzuty sumienia. Jednak lubię sport, systematycznie ćwiczę, chodzę na capoeirę, ale nie widzę żadnych efektów oprócz wzrostu tkanki mięśniowej. Co mogę zrobić, by zdrowo schudnąć? Jak mogę ćwiczyć i wyprostować kolana? Pomocy! :(
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Powinnaś udać się do lekarza, który może skierować Cię na rehabilitację, abyś mogła zacząć leczyć koślawość kolan oraz skrzywienie kręgosłupa.
Z mojej strony mogę doradzić co robić i jak się odżywiać, aby zmniejszyć masę ciała i ukształtować ciało. Zacznij od pływania, które świetnie wpływa na postawę oraz uelastycznia ciało, pomoże Ci ukształtować i wysmuklić sylwetkę.
Możesz również już od dziś zacząć zdrowo się odżywiać.
Powinnaś unikać:
- słodyczy, cukierków
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light)
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców)
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp je pieczywem pełnoziarnistym lub graham)
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania).
Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny- 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej)
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
- Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.

Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.