Mam skróconą oraz rozwartą szyjkę macicy. Czy lot samolotem jest możliwy?

Witam!
Jestem w 25 tyg. ciąży i mam skróconą oraz rozwartą szyjkę macicy na 1,5 cm. Czy w moim przypadku lot samolotem ok. 2,5 godz. (w jedną stronę) jest możliwy?
Bardzo zależy mi na „tej podróży”, ale oczywiście maleństwo jest najważniejsze.
Za odpowiedź z góry dziękuję.

Dzień dobry!
Podróż samolotem z niewydolnością szyjki może być niebezpieczna. Raczej powinna Pani dużo odpoczywać i sporo leżeć a nie narażać płód na tak dużą zmianę ciśnień. Dziecko gdyby coś się stało na pokładzie, nie miałoby szans na przeżycie.
Z poważaniem