Mam strasznie niską samoocenę. Jak to zmienić?

Od porodu minął rok. Mam cudowne dziecko, rodzice pomagają mi je wychowywać - dziecko śpi u nich, u nas spędza dnie. Tak zadecydowaliśmy z mężem, bo dużo pracujemy. Jednak moje pytanie dotyczy mojego zachowania.

Odkąd urodziłam stałam się bardzo wrażliwa. Na każde niepowodzenie reaguję płaczem, strasznie przeżywam każdą sprawę w pracy. Mam wahania nastroju, w ciągu kilku godzin cieszę się z tego co mam, z dobrej pracy a za chwilę, gdy coś w pracy się wydarzy potrafię histeryzować płakać, ze ja tam więcej nie wrócę.... Odnoszę sukcesy w pracy, a ciągle wydaje mi się, że nikt mnie nie lubi, zwłaszcza w pracy, bo mam dobre kontakty z szefem. Ogólnie wydaje mi się, że jestem "głupsza" od pozostałych, mimo że jestem dobrze wykształconą osobą.

Mam strasznie niską samoocenę. Jak to zmienić? Nie poznaję siebie - czy to wina hormonów? Co mogę zrobić? Zapisałam się na wizytę do psychologa.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Podczas spotkania z psychologiem będzie miała Pani możliwość popracować nad niską samooceną, a także zastanowić się co powoduje labilność emocjonalną. Łatwość przechodzenia z płaczu do radości może być sposobem odreagowywania sytuacji stresujących, dlatego powinna się Pani zastanowić, czy takich Pani nie doświadcza w namiarze.

Proszę uwzględnić sytuacje z ostatniego roku - została Pani matką, czyli pełni Pani nową rolę, z którą wiążą się obowiązki, a przede wszystkim odpowiedzialność za nowe życie. Będzie mogła Pani przepracować z psychologiem wszystkie problemy, które mogą wpływac na Pani funkcjonowanie. Macierzyństwo i pełnienie obowiązków zawodowych bywa stresujące, niemniej jednak warto przepracować te stresory tak, aby nie dezorganziowały życia.

Pozdrawiam