Mam torbiela na jajniku i nie miesiączkuję. To coś poważnego?

Nie mam okresu już od stycznia tego roku. Mam torbiela na jednym z jajników. Czy może być to coś poważnego?

ponad rok temu

Witam,

wspomnaine objawy wymagają wdrożenia diagnostyki. Zatrzymanie miesiączki na tak długo oraz torbiele jajnika mogą sugerować m.in. zespół policystycznych jajników. Oczywiście nie jest to jedyna możliwa przyczyna tych objawów, jednak stosunkowo częsta. Dla wyjaśnienia, zbliżenia się do prawidłowej diagnozy niezbędny jest szczegółowy wywiad lekarski oraz badanie ginekologiczne, najpewniej uzupełnione badaniami dodatkowymi, m.in. transvaginalnym USG.

Pozdrawiam