Mam wielki brzuch, gigantyczny tyłek i wielkie uda. Da się coś z tym zrobić?

Mam 15 lat. Ważę 65 kg przy wzroście 165 cm. Mam wielki brzuch, gigantyczny tyłek i wielkie uda. Da się coś z tym zrobić? Jem dużo. Lubię czuć cukier w herbacie. Nie choruję na żadne choroby. Próbowałam już nieraz coś z tym zrobić, ale kończyło się tuż po pierwszym dniu. Aktywność fizyczna? - wf w szkole, 4 godz. tygodniowo. Dziękuję za pomoc

Witam,

W chwili obecnej jesteś na skraju prawidłowej masy ciała i nadwagi (Twoje BMI odpowiada linii 90 centyla, od której rozpoznaje się nadwagę). Powinnaś unikać tycia i zmienić styl odżywiania na zdrowszy.

Nie powinnaś podejmować odchudzania bez nadzoru lekarza/dietetyka i rodziców. Jeśli Twoim problemem jest objadanie się - postaraj się uregulować pory posiłków. Problemem jest nadmierne słodzenie napojów? Postaraj się stopniowo zmniejszać ilość cukru w diecie. Jeśli słabo odczuwasz sytość - zwiększ spożycie warzyw.

Nie podejmuj żadnych decyzji bez wiedzy rodziców. Myślę, iż warto porozmawiać z nimi na temat wygospodarowania pewnej ilości pieniążków na zajęcia ruchowe poza szkołą. Może miałabyś ochotę chodzić na aerobik lub basen?

Pozdrawiam