Mam wielki brzuch - pomocy

Mam 14 lat i podczas ferii złamałam rękę. W tym czasie przytyłam. U mnie nie tyją żadne miejsca tylko brzuch! Mam 79 cm w obwodzie na wysokości pępka! Cały czas muszę wciągać brzuch - mam tego dość. Jem słodycze i popcorn itp. Ćwiczę chodzę na siatkówkę ale gdy miałam złamaną rękę nie mogłam chodzić ani uprawiać żadnego sportu. Byłam na obozie rowerowym w wakacje bardzo schudłam i nabrałam mięśni, ale teraz nie mam możliwości na taki wysiłek. Diety itp. nie mogę mam w domu małego brata, mama więc podporządkowuje się do niego i mam długo lekcje i chodzę na obiady w szkole. Nie wiem co mam zrobić aby z 79 cm mieć 65 cm! Może mam zmienić jakoś swój plan dnia? Nie wiem jak mam go ułożyć!

Witam,

Wystarczy, że ograniczysz niezdrowe przekąski i zaczniesz ćwiczyć. Dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Ci na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo i negatywnych skutków zdrowotnych.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe

Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do ćwiczeń aerobowych. Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.