Mam wstręt do siebie za to, że wyznałam mu miłość - co mam zrobić?

Witam, Dokładnie pamiętam tą datę - 02.08.2010 r. Zakochałam się w chłopaku, który jest ode mnie o 12 lat starszy. Szalałam na jego punkcie...

Postanowiłam jakoś zagadać do niego, napisałam do niego na NK wiadomość, że się w nim zakochałam, a on mnie olał, a ja przez to zaczęłam się samookaleczać, płakałam, nic nie jadłam, a jak chciałam z nim porozmawiać to unikał mnie jak się tylko da. Niestety do tej pory mnie ''trzyma'' dalej, jestem w nim zakochana po uszy, a okaleczam się bardzo często...

Mam wstręt do siebie za to, że wyznałam mu tą ''miłość przez internet'', a on mnie olewa, przez to kompletnie się zmieniłam. Siedzę sama w kącie, płaczę, nie daje sobie rady. Pomocy :(! Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Miłość nie zawsze jest pięknym uczuciem. Czasem prowadzi do destrukcji. Myślę, że to nie powinnaś się obwiniać swoim zachowaniem i wyznaniem miłości. Masz prawo powiedzieć innej osobie, co do niej czujesz. Ale zrozum też, że ta osoba ma prawo nie czuć tego samego do Ciebie.

Miłość nieodwzajemniona i odrzucona bardzo boli. Cierpienie duszy jest ogromne, odrzucona osoba nie potrafi sobie z tym poradzić. Jednak autoagresja nie jest rozwiązaniem, nie sprawia, że trudne emocje znikają. Wręcz przeciwnie - oprócz emocji związanych z miłością i odrzuceniem, autoagresja powoduje poczucie winy i zaniżenie własnej wartości

Bardzo silnie to przeżywasz i sądzę, że powinnaś w tej sytuacji skorzystać z pomocy psychologa. Nauczyć się jak radzić sobie z emocjami, a nie jak krzywdzić siebie. Emocje i stres da się ujażmić. Podczas wizyt u psychologa możesz nad tym popracować, nauczyć się radzić sobie w trudnych sytuacjach. Wizyty u psychologa będą też możliwością opowiedzenia o swoim stanie, rozładowania napięcia emocjonalnego w konstruktywny sposób. Może Ci to przynieść większą ulgę niż okaleczanie się i trwale poprawić Twoje samopoczucie.

Pozdrawiam