Mam zapalenie pochwy - czy zaraziłam mojego chłopaka?

Witam, w ostatnich badaniach cytologii wyszło, że mam zapalenie, ale dopiero po 3 miesiącach od tego badania miałam kolejna wizytę u ginekologa, więc przez ten czas nie leczyłam zapalenia i współżyłam normalnie z chłopakiem. Na wizycie dostałam lek G**** na ulotce, którego jest napisane, że nie należy współżyć i rozpocząć leczenie partnera. Jak mogę pomóc partnerowi i czy są jakieś specyficzne objawy, jeśli bym go zaraziła? Jakie są dostępne ewentualne środki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisany przez Panią lek to preparat farmaceutyczny o szerokim spektrum działania. Leczy zarówno infekcje zarówno bakteryjnie, grzybicze jak i pierwotniakowe (rzęsistek pochwowy). Ponieważ w czasie ostatnich 3 miesięcy współżyła Pani z partnerem, istnieje ryzyko, iż również on został zakażony. Niestety nie zawsze takie zakażenie manifestować się będzie objawami, stąd też Pani partner powinien skonsultować się ze specjalistą urologiem/wenerologiem, który zbada go oraz ewentualnie zleci posiew oraz odpowiednie leczenie. A tymczasem proszę powstrzymać się od współżycia płciowego do momentu wyleczenia Pani oraz wykluczenia/wyleczenia infekcji u partnera.