Mam zwyrodnienie plamki żółtej: czy to oznacza, że oślepnę?

7 dni temu zauważyłam, że w prawym oku pogorszył mi się wzrok. Udałam się do okulisty, który w ciągu 3 dni badał mnie dwa razy (niestety augiograf był zepsuty), jednak stwierdził zwyrodnienie plamki żółtej. Od badania minęły 3 dni, a ja widzę coraz gorzej. Czy to może oznaczać, że całkowicie stracę wzrok?
ponad rok temu

Dzień dobry.

Proszę tak od razu nie wpadać w panikę - nie jest to wskazane. Jak również nie mylić schorzenia z AMD czyli starczym zwyrodnieniem plamki żółtej, które owszem jest najczęstszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku u osób > 50rż.

Radziłabym Pani przeprowadzić solidną diagnostykę włącznie z angiografią fluoresceinową i OCT. A później z wynikami badań skonsultować się u specjalisty.

W międzyczasie może Pani zadbać o oczy suplementami i preparatami np. Nutrof.