Mamlanie cycusia a owulacja

Witam,
mam nurtujące mnie pytanie. Mam 10,5 miesięczną córeczkę, która mamla pierś. Od urodzenia nie ssała smoczka, za smoczka uznała cycusia. Mamla cycusia 4 razy dziennie, od tego poniedziałku tego czyli od 30.11.2010r. córcia mamla cyca 2 razy dziennie, po obiedzie do snu i wieczorem do zaśnięcia. Od kilku dni mam śluz, gdzie cały czas ogólnie żadnego śluzu ani okresu nie było.

Mam pytanko, jak z owulacją, bo jeśli nie mam okresu nie wiem jak wyglądają u mnie dni płodne, a chcielibyśmy z mężem starać się o drugie dziecko. Doszły mnie słuchy, że póki mała mamla cyca owulacji nie mam, tak mi powiedziano. Inni z kolei mówią, że po pierwszej ciąży w drugą zajść łatwo, i przyznam się szczerze, że nie wiem co o tym myśleć?
Laktacja z racji tego, że mała ma smoczka ze mnie jest malutka laktacja. Co jakiś czas kłuje mnie w podbrzuszu po prawej bądź po lewej stronie. Z tego co wiem nie mam zmian żadnych, bo byłam 2 tyg. temu na badaniu ginekologicznym.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry!

Karmienie piersią nie powoduje braku owulacji. Niektóre Panie nawet przy karmieniu piersią miesiączkują i mają owulacje. Niestety gdy nie ma krwawienia trudno przewidzieć kiedy pierwsza owulacja nastąpi. Nie ma też możliwości sprawdzenia tego w łatwy sposób. Jedynym dość karkołomnym sposobem jest ocena USG i obserwacja wielkości pęcherzyków. Po pierwszym krwawieniu można już zakładać , że owulacja nastąpi w okolicy 14 dnia od momentu rozpoczęcia miesiączki. Może uda się odstawić córeczkę od piersi i wtedy powrócą cykle.

Z poważaniem