Mammografia i wykonanie wskazanego badania USG - co robić dalej?

Mam 49 lat i pierwszy raz miałam mammografię. Opis badania: „sutki o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym, tkanka gruczołowa o układzie plamistym. W sutku prawym zabrodawkowo w projekcji tylko skośnej widoczne zaburzenie architektury o około 5 mm, na zdjęciu CC trudno jednoznacznie uwidocznić tę zmianę, obraz niejednoznaczny. Doły pachowe wolne. Wykonać badanie USG”. Badanie USG: „sutek prawy- utkanie gruczołowe zmiany ogniskowe nb, dół pachowy wolny”. Proszę o odpowiedź, które badanie miarodajne. Co dalej robić? Jestem bardzo zaniepokojona, proszę o interpretację.

Z góry dziękuję.

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny byc interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie