Mammotomia piersi a guz pod pachą

Dzien dobry, Niedawno mialam robiona mammotomie gruczolakowlokniana piersi umiejsc. kolo sutka. Guz okazal sie duzy i wycieto 2/3, musze za miesiac wrocic na wyciecie pozostalej czesci.Po zagiegu dostalam goroczke w polaczeniu z bolem piersi i powiekszonym bolesnym wezlem chlonnym pod pacha. Lekarz przepisal mi Duomox 1 g i o ile goraczka przeszla, bolesny guz pod pacha pozostal? Czy taki guz przejdzie samoistnie po pewnym czasie i moge to tak zostawic czy musze isc po mocniejszy antybiotyk?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przycyzną jest ropień węzła to konieczny jest jego drenaż, jezeli węzeł powiększony jest odczynowo (reakcja zapalna) to leczenie podstawowego stanu zapalnego miejsca operowanego powino być wystarczające. W przypadku utrzymywania się dolegliwości prosze wykonać USG.