Mania prześladowcza u 30-latka

Witam. Nasz syn ma 30 lat. Urodził się z niedotlenieniem. Obecnie po rozwodzie. Naszym zdaniem wpadł w manię prześladowczą. Obwinia wszystkich najbliższych za utratę komputera, twardych dysków, zakładanie podstuchów itd. Zbiera , niby, dowody w postaci " nadajników" GPS, pisze sms z pogruszkami. Często chodzi nocą niby podglądając, czy nie obserwują go kamery. Mieszka sam. Rozkręcił samochód szukając podsłuchów. Sam nie pójdzie do lekarza. Co mamy robić, aby mu pomóc? Ojciec

Dzień dobry,

Syn powinien podjąć leczenie psychiatryczne.
Pozostaje Państwu probować namówić go na wizytę u lekarza bądź zorganizować wizytę domową.

Witam,

zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Przyczyny zachowań Pana syna mogą być różne i to właśnie psychiatra najlepiej będzie umiał je rozpoznać i wskazać dalsze kroki. Jeśli syn nie zgodzi się na wizytę w poradni, dobrym pomysłem może być umówienie się z psychiatrą na wizytę domową.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, objawy które pani opisuje wskazują na poważne zaburzenia. Syn powinien skonsultować się z lekarzem psychiatrą i rozpocząć jak najszybciej leczenie. Pozdrawiam.