Manipulowanie babcią

Dzień dobry. Mamy problem z siostrzenica, ktora manipuluje nasza.matka, a jej babcia. Manipulujac nasza mama wyludza od niej pieniadze,przedstawia nas w zlym swietle, Opowiada nieprawdziwe fakty o nas, wydajac nam negatywna opinie. Wywoluje u mamy poczucie winy. jak mamy sobie z tym poradzic. prosze o porade, Barbara

Witam. Przydałaby sie rozmowa: z mamą, siostrzenica a na koncu razem. Trzeba o tym głośno mówić, zadnej zmowy milczenia.
Magdalena Brabec

Warto, żeby porozmawiała Pani z siostrzenicą i z babcią(mamą). Być może także z rodzicami dziewczyny. Jasność, mówienie o swoich emocjach, oczekiwaniach w tej sytuacji, zaangażowanie i motywacja wszystkich stron pomoże doprowadzić do satysfakcjonującego rozwiązania.