MAR pozytywny w badaniu nasienia

Moj mąż zrobił badanie spermy. Wyszedł mu MAR pozytywny +++. Co moze oznaczac taki wynik. W kwietniu mamy wizyte w klinice w Uk. Chcialabym jak najwiecej sie dowiedziec czy jest jakas szansa na zajscie w ciaze.

Aleksander Ropielewski

Wynik może wskazywac na bezpłodność lub zmniejszone szanse na zapłodnienie z powodu obecnościi przeciwciał przeciwko nasieniu męża w jego organizmie. Test nie przesądza jednak o koniecznośći korzystania z pozaustrojowych metod rozrodu. Należy go interpretować ze stanem klinicznym i wynikami pozostałych badań.