Marihuana. Czy to uzależnienie?

Witam. Jestem z chłopakiem 4 lata, w tym roku mamy się pobrać. Kiedys zapalił sobie raz na 2-3 miesiące, a teraz, od ponad 3 miesięcy, pali 3-4 dni pod rząd, dzień przerwy lub dwa, i znowu to samo. Nie wiem jak już z nim rozmawiać - prosiłam, błagałam, a on obiecuje, że w tym tygodniu nie zapali ani razu, ale i tak nie dotrzymuje slowa. Ja palę papierosy, wiem jaki wpływ mają na mój organizm, ale on twierdzi, że trawka jest zdrowsza, nie uzależnia, że może przestać palić kiedy chce. Wielokrotnie rozmawiałam z nim na ten temat i prawie zawsze kończyło się to kłótnią. Jego koledzy palą bez przerwy, nawet w pracy. Co mam robić? Błagam o radę i bardzo dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że Pani partner, wbrew temu co sądzi o marihuanie, jest od niej uzależniony. Rzeczywiście narkotyk ten nie uzależnia fizycznie, ale za to działa bardzo uzależniająco na psychikę. A niestety leczenie uzależnienia psychicznego jest najtrudniejsze i często mało skuteczne.

W tej sytuacji zapewne Pani sama sobie z tym nie poradzi. Proponowałabym zgłosić się do poradni dla osób uzależnionych lub też zadzwonić na dostępne telefony zaufania dla osób dotkniętych problemem uzależnienia. Osoby tam pracujące znają się doskonale na tym problemie i są w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi, a przede wszystkim mogą zadać wiele niezbędnych pytań dotyczących zażywania narkotyków przez partnera, wpływu nałogu na życie codzienne itp.

Mogę z wielką dozą pewności napisać, że partner jest uzależniony i stanowić to będzie coraz większy problem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.