Marihuana i alkohol w początkowym etapie ciąży

Witam. Czy jeżeli paliłam marihuanę a zaszłam w ciąże i o tym jeszcze nie wiedziałam a było to w pierwszym tygodniu ciąży, to czy może to mieć duże skutki ? Zapaliłam w pierwszym tygodniu 2 razy, a potem już w ogóle nie ruszyłam. Oraz chciała bym wiedzieć czy jeśli piłam alkohol do 4 tygodnia ciąży to czy to też będzie miało jakiś wpływ na ciąże. Obecnie nic nie piję i nie palę bardzo zależy mi na rzetelnej odpowiedzi.

Trzymam kciuki.
Przyznam, że zasmuca mnie widok centrum Poznania pełen młodych dziewczyn z papierosami w rękach lub ustach...
To też trucizna dla dziecka.
Pozdrawiam Świątecznie. JW