Markery nowotworowego B-podjednostka gonadtropiny kosmówkowej

Witam pierwszy wynik to wynik Markery nowotworowego B-podjednostka gonadtropiny kosmówkowej, mój wynik to <1,2 wartość referencyjna <5,0. Jest to badanie odpowiedzialne za ciążę i raka, dlatego moje pytanie brzmi czy jesteś w ciąży lub mam większe szanse na raka ponieważ mam mięśniaki.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik badania jest negatywny. Nie jest Pani w ciąży. Samo badanie gonadotropiny kosmówkowej nie jest wiążące w kontekście ryzyka zachorowania na raka. Proszę wynik badania skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.