Marskość wątroby a regeneracja narządu

Witam. Chcialbym sie dowiedziec jezeli ktos choruje marskosc watroby (plat lewy i ogoniasta) a reszta jest w nalezytym stanie,to czy ta watroba jest w stanie sie zregenerowac zeby byla taka jak wczesniej ? Drugie pytanie mam takie czy jezeli czlowiek ma trzustke zanikowa i bierze systematycznie lekki oraz nie spozywa alkocholu to czy jej obraz atroficzny moze ulec zmianie na prawidlowa ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie, nie jest w stanie, to choroba postępująca, zmieniony miąższ juz się "nie naprawi", co do drugiego pytania jest podobnie.