Marskość wątroby, żylaki przełyku oraz stan po operacjach nowotworu przełyku

Mam marskość wątroby, żylaki przełyku III stopnia. Jestem po dwóch operacjach nowotworu piersi; 2013 rok -prawa pierś i radioterapia 2014 - lewa i hormono i radioterapia. Mam uderzenia gorąca, pajączki na górnej części tułowia.Biorę leki : emanera, apo-rami, essenciale,spironol, egistrozol 1mg i osłonowo cholestil. Czy pajączki ustąpią, i uderzenia również (mam brać 5 lat hormony)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane pajączki są konsekwencją marskości wątroby. Istnieje zatem niewielkie prawdopodobieństwo, że ustąpią. Uderzenia gorąca najpewniej są wynikiem hormonoterapii - o szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.