Martwe zęby po uderzeniu w dzieciństwie

Wiec tak jak mialam 8 lat przewrocilam sie ze ruszaly mi się dwie jedynki zeby, minelo wiele lat sytuacja sie unormowala, jakos 3 lata temu mialam robiony pantomogram na ktorym wyszlo że te jedynki sa martwe ale cos sie tam w nich zrobilo ( dentystka to fachowo nazwala) ze nie trzeba leczyc kanalowo tylko obserwowac. Wiec moje pytanie czy to mozliwe ze nie trzeba ich leczyc? Czytalam ze kazdy martwy zab trzeba leczyc? Zaznaczam ze żadnych dolegliwości z ich strony nie czuje

Każdy ząb martwy powinien być przeleczony kanałowo. To co się w nich zrobiło to najprawdopodobniej resorpcja wewnętrzna. W zależności od zaawansowania w przyszłości grozi złamaniem zęba. Pozdrawiam