Martwi mnie spadek wartości czerwonych ciałek krwi

Witam, proszę o interpretację badań: erytocyty 4,29, płytki krwi 132, MCH 33,6, MXD 22,6, LDL 77. Niepokoję się spadkiem czerwoncyh ciałek. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, wojtek d
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Liczba krwinek czerwonych, aczkolwiek bliska dolnej granicy normy (4,2 mln/mikrolitr), jest prawidłowa.

Obniżona jest nieco liczba płytek krwi.

Ponadto podwyższone jest stężenie parametru MXD, będącego zbiorczym określeniem kilku frakcji średnich i dużych krwinek białych. Istotne są jednostki, których Pan nie podał. Mogę się jedynie domyślać, iż chodzi o odsetek tych komórek. Wskazane jest wykonanie rozmazu mikroskopowego oraz oznaczenia stężeń poszczególnych rodzajów krwinek białych, składających się na ten parametr, wyrażonych w liczbach bezwzględnych.

Stężenie cholesterolu LDL - jeśli wyrażone w mg/dl, jest prawidłowe.

Pozdrawiam