Martwią mnie wyniki badań mojej dwuletniej córeczki

Witam, moja córeczka ma podwyższone w rozmazie krwi limfocyty i bardzo mnie to martwi: limfocyty 40-60, jej wynik to 78; segmenty 35-55, jej wynik to 22. Pozostałe wyniki są w normie moim zdaniem: wbc 6-15.5, jej wynik 8,1; rbc 3.9-5.3, jej wynik to 4,57; hct 34-41,; jej wynik to 37,9; mcv 82-94, jej wynik to 83; plt 135-450, jej wynik to 370. Bardzo proszę o opinię, bo bardzo mnie to martwi, czy to czasem coś nie poważnego, poza tymi wynikami moja córka to okaz zdrowia, w ogóle nie choruje tylko raz na jakiś czas przeziębienie. Bardzo dobrze się rozwija, nie zuważyłam u niej poza tymi wynikami nic niepokojacego.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyników badań u dzieci nie należy interpretować według norm dla dorosłych. W wieku od 6 miesięcy do ok. 6 lat występuje fizjologiczna przewaga limfocytów w rozmazie krwi, odwrotnie niż u osób dorosłych. Tak więc nie ma powodów do obaw i taki wynik jest prawidłowy. Pozostałe wyniki morfologii też są OK.

Pozdrawiam serdecznie