Masa ciała: czy jest prawidłowa?

Witam. Moja waga to 81 kg a wzrost 182 cm. Jestem dość dobrze zbudowany. Mam naturalną sylwetkę, a nie zbudowaną na jakiś wspomagaczach. Mam pytanie: czy moja waga jest prawidłowa? Czy powinienem schudnąć przy tym wzroście? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskaźnika masy ciała w odniesieniu do wzrostu BMI (ang Body Mass Index), który wynosi 24,5, Pańska masa ciała znajduje się w górnej granicy normy. Warto pamiętać, iż regularna aktywność fizyczna pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Nie bez związku z utrzymaniem prawidłowej masy jest również zdrowe, zbilansowane odżywianie. Schemat prawidłowego odżywiania zawarty jest w piramidzie żywienia.