Masa ciała: czy jest właściwa?

Witam mam 15 lat i chciałbym sprawdzić czy moja waga jest dobra. Ważę 71 kg i mam 178 cm wzrostu. Proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry :)
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W odniesieniu do szeroko rozumianych norm opartych na siatkach centylowych Pana masa ciała oraz wzrost są prawidłowe. Z wykresu wynika również, że proporcje są względnie zachowane. Masa ciała oscyluje w 80. centylu a wzrost w 75. Wynika z tego, iż rozwój jest harmonijny. Nie ma powodów do niepokoju. W razie wątpliwości powinien Pan skonsultować się z pediatrą, który wieloaspektowo oceni prawidłowość rozwoju organizmu.