Masa ciała i wzrost - czy są prawidłowe?

Ważę 44 kg. Mam 12 lat. Jestem bardzo aktywny fizycznie. Nie podejmowałem wcześniejszej próby odchudzania. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Nie mam chorób przewlekłych. Bardzo rzadko choruje. Zazwyczaj rano jem płatki. Około godziny 13-14 jem obiad, najczęściej mięso, ziemniaczki i jakaś surówka. Około godziny 17 jem coś słodkiego. Wieczorem o godzinie 20-21 jem kolację. W nocy, jeśli się obudzę miewam bardzo wielką chęć na dziwne potrawy. Muszę dodać, że dosyć często pije różne napoje gazowane.
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie podałeś wartości swojego wzrostu. Uniemożliwia to w zasadzie dokładną ocenę prawidłowości Twojej masy ciała. U osób poniżej 12 roku życia zarówno masę ciała jak i wzrost powinniśmy bowiem oceniać poprzez siatki centylowe w oparciu o wiek.
Gdybyśmy jednak ocenili Twoją masę ciała tylko w oparciu o wiek, to oscyluje ona około 50 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna w stosunku do wieku. Pamiętaj jednak, że oceniając masę ciała powinno się także ocenić zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy wody w organizmie. Możesz to zrobić podczas bezpośredniej wizyty u lekarza pediatry.