Masa ciała - jak ją zwiększyć?

Witam, mój problem polega na tym, że jestem bardzo drobnej budowy ciała, wręcz koścista. Mam drobne kości i mało tkanki mięśniowej. Mam 170 cm wzrostu i ważę 55 kg. Wiele osób mi mówi, że mam świetną figurę, jak modelka, jednak ja uważam, że jestem zbyt wątła i zdecydowanie lepiej bym się czuła, gdybym była troszkę ''masywniejsza''. Nie stosuję żadnej diety, odżywiam się "normalnie", nigdy nie miałam problemów z wagą. Jak uda mi się przytyć z 3-4 kg, niestety wszystko osadza mi się na brzuchu i piersiach, ręce i nogi pozostają nadal bardzo szczupłe. I wtedy moja sylwetka wydaje się nieproporcjonalna. Za chude ręce i nogi w porównaniu do reszty.

Czy istnieje jakaś dieta, która pomogłaby mi zwiększyć masę mięśniową? Czy są jakieś ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu (mam małe dziecko, którego nie mam z kim zostawić, więc siłownia odpada), które sprawią że moje nogi i ręce troszkę się rozbudują? Szczególnie zależy mi na łydkach, bo one są wręcz "patykowate". Mam 28 lat. Dziękuję.

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała utrzymuje się od dłuższego czasu na tym samym poziomie lub spada, być może masz pewne dolegliwości zdrowotne np. nadczynność tarczycy, które należy skonsultować z lekarzem. Jeśli natomiast Twoja masa ciała zwiększa się nieznacznie, ale stale oznacza to, że masz szybką przemianę materii, ale Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Warto, abyś zapoznała się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi u osób z niedowagą, znajdziesz je w artykułach w zakładce http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Dodatkowo, jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia siłowe, najlepiej udać się do siłowni, gdzie trener ułoży dla Ciebie odpowiedni plan ćwiczeń. Jeśli nie masz takiej możliwości zacznij ćwiczyć w domu.

Musisz pamiętać, że ćwiczenia są jedynym sposobem na uzyskanie masy mięśniowej, ale ćwicząc należy zwiększyć także kaloryczność swojej diety. Możesz udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę, być może po wielu próbach samodzielnego radzenia sobie z problemem warto zaufać profesjonalistom.

Pozdrawiam.