Masa ciała nastolatki - czy jest prawidłowa?

Mam 13 lat, ważę 61 kg i mierzę 172. Czy odpowiednio ważę na swój wzrost i wiek???

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 90 centyla, zaś wzrost tuż powyżej 97 centyla. Oznacza to, że wartości te znajdują się tuż przy górnej granicy normy. Ponadto jednak wartości te znajdują się w tym samym kanale centylowym, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Sugerujemy jednak kontrolę lekarską.