Masa lita wskazująca na oponiaka

co to znaczy przy przednim biegunie lewego plata czolowego lita dobrze ograniczona masa wlk.13x11x8mm i wskazujaca na oponiaka

Piotr Pilarski

Oznacza oponiaka. Jest to nowotwór łagodny. Zwykle nie ma koniecznosci operacji gdyz jest niegroźny.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Oponiak jest to nowotwór łagodny, którego leczenie zależy od tego jakie objawy występują u pacjenta. Jeżeli objawy te są związane z guzem to konieczne jest leczenie neurochirurgiczne.