Masaż prostaty a sięgnięcie orgazmu

Witam, mam na imię Maciek mam 20 lat i ostatnio przeczytałem informację o masażu prostaty. Mam parę pytań czy jest możliwy orgazm przez sam masaż? Czy taki masaż można wykonywać samemu? Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania masażu prostaty? Jak należałoby dobrze przeprowadzić taki masaż prostaty? Interesuje mnie zarówno masaż indywidualny, jak i przez partnerkę dla uzyskania największej przyjemności. Czy taki masaż prostaty może być bolesny? Czy mogą wystąpić jakieś problemy zdrowotne poprzez masowanie prostaty odbytniczo? Jestem niezwykle ciekawy jak to wygląda. Liczę na szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania samodzielnie masażu prostaty. Wydaje się jednak, że możliwość uzyskiwania orgazmu poprzez masowanie prostaty jest jest sprawą indywidualną.

Pozdrawiam.

Stymulacja okolicy krocza między moszną a odbytem jest zewnętrznym masażem prostaty, gdyż ta okolica jest w rzucie gruczołu krokowego. Partnerka pobudzając tą okolicę zwiększa ukrwienie penisa, Zachowanie to jest korzystne na przyklad w wypadku młodych uwarunkowanych masturbacyjnie, mają oni problemy z wytryskiem wewnątrz. Masaż w rzucie prostaty przez partnerkę pomaga w erekcji i ejakulacji.
Podobne, lub nawet lepsze efekty, można osiągnąć przez stymulację "per rectum" górnej części odbytnicy palcem - okolica gruczołu krokowego, czyli prostaty.
Dla usunięcia oporów estetycznych partnerki warto oczyścić tą część ciała za pomoca lewatywy. Niektórzy używają osłony prezerwatywy na palec.
Zdarza się bolesność dotykowa okolicy prostaty, świadczy to zwykle o procesie zapalnym i wymaga konsultacji lekarza urologa oraz przerwania stymulacji!
Warto dodać, ze nie zawsze prostata jest "pobudliwa seksualnie"...
Okolica prostaty bywa stymulowana wewnętrznie w praktykach autoerotycznych (masturbacja) - tego tyczyło pytanie, heteroseksualnych - także sztucznym phalusem przyczepianym sobie przez partnerkę, oraz za pomocą penisa partnera w zachowaniach homoerotycznych.
Zwraca uwagę częściej w ostatnich latach ujawniana tendencja do zachowań dominacyjnych pań, w tym do penetracji analnej mężczyzn przez partnerki, także w stałych związkach.

Zapewne jest to zjawisko kulturowe, podobnie jak agresywny sposób jazdy pań bardzo dużymi autami... :-)
Zjawiska badane dziś w nagłośnionych medialnie "studiach gender" były obserwowane w seksuologii już dużo wcześniej, podręcznik "Seksuologia kulturowa" Prof. K.Imielińskiego został wydany wiele lat temu i jest dobrze znany seksuologom oraz zajmującym się badaniami płci w aspekcie transkulturowym.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Tak, część mężczyzn osiąga orgazm wyłącznie na skutek takich pieszczot (tzw. męskiego punktu G), ale nie wszyscy. Tak, masaż może wykonywać zarówno partnerka/ partner, jak i można go wykonywać samodzielnie. W sex shopach istnieją odpowiedniej wielkości i kształtu gadżety, których używa się do masażu analnego.

Pozdrawiam!

Witam, jest to możliwe - po prostu jedna z technik osiągania orgazmu, nic szczególnie nadzwyczajnego.. Masaż wykonuje sie od podstawy gruczołu w kierunku jego szczytu, od boku gruczołu do linii pośrodkowej, obustronnie. Nie za mocno, nie w ostrym stanie zapalnym. Pozdrawiam RH