Masaż szyjki macicy na wywołanie porodu

witam. czy zgodzić się na masaż szyjki macicy na kolejnej wizycie u ginekologa? Jestem 2 dni po terminie i ginekolog zaproponował mi tą metodę jako skuteczną na przyspieszenie porodu. Co mam robić, bo położna mi odradza. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Dominika K.

Fachowo nazywa się to "oddzielenie dolnego bieguna błon płodowych od ściany macicy". Warunkiem musi być rozwarcie szyjki macicy minimum 2-3 cm. Powikłaniem może być odejście wód płodowych. Bezpieczniej jest stosować ten manewr w warunkach szpitalnych. Zabieg ten pobudza w teorii akcje porodową.

Również odradzam. Masaż szyjki owszem, jest skuteczny, ale niesamowicie boesny. Lepiej zaczekać aż poród sam się rozpocznie lub np.dużo chodzić po schodach. Pół żartem pół serio proszę nie unikać nocnych rozkoszy bo to również wpływa korzystnie na stan szyjki macicy.

Pozdrawiam.