Masaże 8 dni po operacji górnych i dolnych powiek

Miałam osiem dni temu operację górnych i dolnych powiek. Górne są ok. Dolne blizny są nierówne, podskórnie widać małe guzki. Czy jak je będę masować, to istnieje szansa ,iż znikną? Powinnam mieć blizny zaróżowione, ale gładkie. Wyglądają brzydko. Proszę o radę. Mój lekarz uspokaja mnie i zachęca do masażu, co też uskuteczniam.

Proszę kupić żel Dermatix i 3 tygodnie od zabiegu cieniutko wieczorem smarować powierzchnie. Masaż zawsze przyspiesza gojenie blizn, ale powinien być wykonywany bardzo delikatnie na kremie. Po tygodniu od blefaroplastyki, blizny zawsze są brzydkie. Poprawiają się po ok. 3 miesiącach. Proszę czekać cierpliwie. Jeśli po 3 miesiącach efekt będzie niewystarczający należy wprowadzić zabiegi estetyczne przyspieszające gojenie.