Maść do smarowanie złamanej pięty

lekarz przepisał mi do smarowania złamanej pięty (całą stopę mam spuchniętą) REPARIL GEL N jest jakiś zamiennik bez recepty ale skuteczniejszy? nie wiem, może Altacet byłby lepszy?

Aleksander Ropielewski

Zarówno reparil jak i altacet będa miały porównywalne działanie. Dobrze podziała przykładanie okładów z lodu (tylko przez szmatkę, żeby nie odmrozić skóry).

Dzień dobry,

Skutecznym rozwiązaniem może być w tym przypadku drenaż limfatyczny, który zmniejszy opuchliznę i wspomoże proces odpływu chłonki. Drenaż kończyn dolnych zawsze rozpoczynamy od usprawnienia węzłów podkolanowych i pachwinowych a następnie przetaczamy zalegający płyn tkankowy tzw. limfę w kierunku tych węzłów. Efekt jest natychmiastowy- już po pierwszym masażu widać i czuć poprawę.

Pozdrawiam serdecznie.