Maść do usuwania brodawek łojotokowych

Używałam kiedyś maści do usuwania brodawek łojot .Nie pamiętam tej nazwy a w paru aptekach maści na te brodawki nie było.Ostatnio lekarz kazał mi kupić maść ale nie podał mi nazwy.Prosiłabym o nazwę tej maści

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najbardziej skuteczną metodą leczenia brodawek łojotokowych jest leczenie zabiegowe, np. krioterapia, elektrokoagulacja czy też usunięcie przy pomocy łyżeczki dermatologicznej. Teoretycznie używa się także maści na bazie kwasów, np. salicylowego czy też retinolowego, ale takie leczenie przynosi znacznie mniejsze rezultaty. Sugerowałabym zatem, by skonsultowała się Pani ze specjalistą dermatologiem, który potwierdzi diagnozę oraz doradzi najlepszą metodę leczenia.